Už vám někdy vaše banka na některé ze zahraničních cest bez upozornění zablokovala kreditní kartu? Nebo jste, v horším případě, měsíc po návratu domů zaregistrovali podezřelé transakce na vašem účtu?

Pokud ne, měli jste štěstí a já mám pro vás řešení, jak se výše zmíněnému zdárně vyhnout. Můj kamarád Pepa ho bohužel neměl. Na naší cestě po Guatemale přišel při výběru z bankomatu o desítky tisíc korun. Při jednom z výběrů mu totiž někdo nelegálně naskenoval a okopíroval platební kartu a už to jelo: 100 quetzalů támhle, 300 zase tady, 5000 zase jinde… V rámci svého pojištění mu sice banka ztrátu nahradila, šlo však o několikaměsíční proces, který značně ohrozil průběh naší cesty.

Obdobným peripetiím se však lze vyhnout a stojí to o dost méně energie, než byste čekali. Stále dostupnější technologie přináší mnohá řešení, jak mít veškeré bezhotovostní platby pod kontrolou — kdykoliv a kdekoliv. Jedno z takových řešení se jmenuje Revolut. Ještě jste o téhle aplikaci neslyšeli? Pak byste měli zpozornět. Může vám ušetřit hromadu peněz i času stráveného řešením nepříjemných komplikací.

Revolut funguje jako digitální peněženka a skládá se ze dvou částí — již zmiňované mobilní aplikace a kreditní karty. Po registraci si na svůj nový účet jednoduše pošlete libovolný obnos a nemusíte se tak obávat, že by se někdo mohl dostat ke všem vašim úsporám. Celý proces — založení účtu i získání kreditní karty — je extrémně jednoduchý a navíc úplně zdarma.

1. Virtuální kreditní karty

Hlavní trik služby Revolut spočívá v jednoduchosti, rychlosti a bezpečnosti. Kromě fyzické kreditní karty, kterou si prostřednictvím několika kliknutí zdarma objednáte přímo v aplikaci, máte k dispozici i libovolný počet karet virtuálních. Ty jsou, jednoduše řečeno, jen grafickým obrazem karty v aplikaci. Pro lepší představu: kupujete-li levné letenky či cokoliv jiného online na portálech, kterým úplně nevěříte, virtuální karta je ideálním řešením. Použijete jí k platbě místo vaší pravé kreditky a v okamžiku jakéhokoliv podezření ji jedním kliknutím zablokujete. Vaše platební údaje tak zůstanou v bezpečí.

2. Převody mezi měnami bez poplatků

A to ani těch zkrytých. Celosvětové oblibě se Revolut těší i proto, že si za převody mezi měnami účtuje praktiky nulové poplatky. Zatímco „tradiční“ kamenné banky si účtují jednotky procent, Revolut si vystačí s mikročástkami. V současné době tak můžete přijímat a převádět peníze mezi 24 světovými měnami včetně české koruny prakticky zadarmo.

 

3. Sdílení útraty v páru nebo skupině

Větší skupiny, páry i digitální nomádi rozhodně ocení funkci rozdělení útraty mezi dvěma či více uživateli. Jednoduše v aplikaci naklikáte, kolik společný oběd, drink nebo večeře stála a Revolut se o vše postará. Díky přístupu k vašim kontaktům najdete uživatele nacházející se ve vaší blízkosti a částku rovným dílem (nebo dle vašich preferencí) rozdělí. Vyhnete se tak klasické — většině lidem nepříjemné — přetahované o to, kdo bude platit.

4. Cestovní pojištění na pár kliků

Přímo v aplikaci si můžete sjednat cestovní pojištění (obsažené v Premium plánu) nebo na pay-per-day bázi. Aplikace vás lokalizuje a v případě, že o pojištění budete mít zájem, zaplatíte pouze za ty dny, které reálně strávíte v zahraničí. To vše bez nutnosti kamkoliv chodit, složitě vyjednávat a podepisovat. Pár kliknutí přímo v apce.

5. Automatické spoření na další cestu

Spořte s Revolutem na další cestu! Funkce Vault (čes. trezor) vám umožní zaokrouhlit každou transakci dle vámi stanovených parametrů a onu drobnou částku následně uschovat. Pokud tedy, například, za kávu zaplatíte 42 Kč, aplikace částku zaokrouhlí a 8 korun uschová do kasičky, kde si je pak můžete kdykoliv vybrat. V podstatě si tak sami sobě darujete drobné dýško. Mít pár korun bokem se vždy hodí. Zejména při nákupu dalších letenek, ne? 🙂

Revolut můžete stáhnout zde.